Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Wydarzenie z JavaDevMatt i devstyle – patronat medialny „Przyszły Programista”

W tym roku Projekt „Przyszły Programista” objął swoim patronatem medialnym wartościowe i zarazem bezpłatne wydarzenie „Fire Talk”. Jest ono organizowane po raz kolejny przez firmę Sharpeo, na którym będziesz mógł spotkać twórców JavaDevMatt i devstyle. Tegoroczne spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ oprócz zapewne sporej dawki wiedzy, będzie to spotkanie ciekawych osobowości. Prawdopodobnie kojarzysz je, jeśli interesujesz się nauką programowania, ponieważ są bardzo popularne w szeroko rozumianym „Internecie”. Poniżej postaram się przybliżyć Ci sylwetki prelegentów.

Przyszły Programista - patronat medialny JavaDevMatt i devstyle

Co „Przyszły Programista” wie o prelegentach?

Pierwszą z tych osób jest Maciej Aniserowicz, programista, autor bloga devstyle oraz twórca filmów na YouTube. Prowadzi on także podcast programistyczny DevTalk. A oprócz tego napisał książkę „Zawód Programista”. Ma swój, bardzo charakterystyczny, bezpośredni i pewny siebie styl mówienia i przekazywania informacji oraz swojej wiedzy. Za co, jak przypuszczam „jedni go kochają, inni nienawidzą”;)

Sam osobiście wyznaję zasadę, że najważniejsze, to być sobą, ponieważ tylko wtedy można być autentycznym i nie można na siłę nikogo zmieniać, ani zmuszać, by Cię słuchał. Obecnie jest tyle osób, które przekazują swoją wiedzę, że jest z czego wybierać, aby znaleźć swojego „nauczyciela”.

Omówienie książek na spotkaniu Fire Talk

Drugim prelegentem jest Mateusz Kupilas, który wydaje się być bardziej spokojną osobą niż Maciej. Jest autorem bloga javadevmatt, kanału na YouTube oraz książki „Junior Developer. Wszystko, co trzeba wiedzieć, by zacząć pracę jako programista”.

Obaj panowie są tzw. self-publisherami, czyli wydali swoje ksiązki samodzielnie, bez udziału wydawnictwa. Ostatnio wydaje się to być coraz częstszą praktyką, wśród osób, które są rozpoznawalne, szczególnie na YouTube. Maciej Aniserowicz z devstyle, napisał o tym na swoim blogu: „Proces pisania, samodzielnego wydawania i sprzedaży książki był (i nadal jest) fascynującym przeżyciem. Z chęcią podzielę się swoimi przemyśleniami na ten temat.” Jeśli chciałbyś wiedzieć z jakiego powodu twórca devstyle zdecydował się na wydanie książki samemu, to w ramach nakierowania na myśl, która zapewne będzie rozwinięta na spotkaniu, przytoczę jego słowa zapisane na blogu: „Chcę mieć pełną kontrolę nad całym procesem. To fascynujące! Chcę pisać, wydawać, sprzedawać na własnych zasadach. Chcę mieć bezpośredni kontakt z Tobą (…)”.

Debata i rozmowa z twórcami JavaDevMatt i devstyle

Podczas omawianego wydarzenia odbędzie się debata, w której udział wezmą prelegenci i wydawcy książek. Porozmawiają oni o procesie wydawniczym na podstawie własnych doświadczeń. Co ważne, po debacie, jako uczestnik, będziesz mógł w luźnej atmosferze bliżej poznać Macieja Aniserowicza i Mateusza Kupilasa oraz zadać im swoje pytania.

Rozmowa z twórcami devstyle i JavaDevMatt

Wydarzenie jest polecane szczególnie dla programistów, osób, które uczą się lub zaczynają uczyć programowania oraz dla pasjonatów nowych technologii.

Spotkanie z serii „Fire Talk” odbędzie się w czwartek 15 lutego br., o godzinie 18:30, w Warszawskim coworkingu HubHub.

Jest ono bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy się tylko zarejestrować na stronie: http://writing.sharpeo.com

Firma Sharpeo, która organizuje omawiane wydarzenie, przekazała mi informację, że ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego warto jest się zapisać od razu. Poinformowano mnie również, że dodatkową atrakcją ma być losowanie nagród w postaci książek prelegentów. Jednak myślę, że dla samego doświadczenia i wiedzy prelegentów warto się wybrać na to spotkanie.

Zapraszam Cię serdecznie i pozdrawiam
Artur Nowakowski – założyciel Projektu „Przyszły Programista”

 

Patroni medialni „Fire Talk”:

Przyszły Programista i pozostali patroni medialni Fire Talk

Wydarzenie z JavaDevMatt i devstyle – patronat medialny „Przyszły Programista”
5 (100%) 2 votes

Pobierz raport i sprawdź jak dobrym programistą mógłbyś być

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z przyszlyprogramista.pl