Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×

Dlaczego powstał ten Projekt

Projekt ten powstał, gdyż moim marzeniem jest zrobić z Polski Potęgę Gospodarczą. Moim celem jest to, aby nasza ojczyzna weszła do grupy 10 najbogatszych państw na świecie, miała silną armię, dobre drogi, a ludzie byli zamożni, uśmiechnięci i szczęśliwi.

Aby to osiągnąć potrzebujemy wytwarzać towar i sprzedawać go na całym świecie. Niestety będzie nam bardzo ciężko dogonić takie kraje jak Niemcy lub Japonię pod kątem rozwoju przemysłu ciężkiego. Po prostu nie sposób przeskoczyć kilkanaście lat wstrzymania rozwoju gospodarczego, który zafundował nam wschodni sąsiad i PRL.

Jednak Informatyka zaczęła dynamicznie rozwijać się wtedy, kiedy Polska odzyskała wolność, dlatego pod kątem rozwoju IT jesteśmy na równi z zachodem.

W związku z tym mamy przed sobą bardzo dobrą perspektywę. Możemy stać się krajem z doskonale rozwiniętym przemysłem wytwarzania oprogramowania, budowania startup’ów i sprzedaży software’u na całym świecie. Do tego nie potrzebujemy drogich maszyn, robotów, ogromnych hal produkcyjnych, ani skomplikowanej w większości opatentowanej technologii.

Dzięki temu, że Polska ma powszechny system edukacji, mamy ogromny kapitał w postaci młodych, zdolnych i pracowitych ludzi. Boli mnie serce kiedy widzę, gdy absolwenci uczelni wyższych wyjeżdżają za granicę, bo tutaj nie mogą znaleźć dobrej pracy. Tak stało się z moim przyjacielem, który wraz z żoną kilka lat temu wyemigrował za pracą do Niemiec. Od tego czasu widzimy się 2 razy w roku.

Chciałbym, aby Polscy inżynierowie mieli atrakcyjną alternatywę do wyjazdu za granicę i mogli zdobyć ciekawą, satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę w swojej ojczyźnie.

Dlatego też stworzyłem Projekt „Przyszły Programista”. Jest on spełnieniem moich marzeń.

Artur Nowakowski