Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×

Projekt Przyszły Programista – opinie uczestników

Po kolejnym seminarium utwierdzam się w przekonaniu, że przy wyborze ścieżki nauczania programowania nie mogłem trafić lepiej 🙂 Własne tempo nauki – dla osób takich jak ja, które pracują na etacie oraz posiadają dwójkę dzieciaków biegających po mieszkaniu – jest rozwiązaniem idealnym, ale trzeba zaznaczyć, że nie łatwym. Dużo nowej wiedzy w przystępnych porcjach i z różnych źródeł dla lepszego zrozumienia poszczególnych zagadnień. Możliwość samodzielnej pracy nad swoim kodem mając dużo czasu na rozwiązanie problemu (nie na zasadzie szybko-szybko i jedziemy dalej z materiałem), dzięki czemu nauka jest dużo bardziej efektywniejsza. Bardzo ważne jest również pokazanie toku postępowania programisty przy tworzeniu kodu i rozwiązywania wszystkich łamigłówek pojawiających się podczas jego tworzenia. Z perspektywy czasu uważam, że kurs idealnie pasuje do moich oczekiwań spośród wszystkich ofert.

Opinia Krzysztofa Kozłowskiego – lat 30, inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji, mgr Inżynierii Materiałowej / Inżynierii Jakości

Dajecie ludziom możliwość zmiany ich życia zawodowego 🙂
Jeszcze pół roku temu nawet bym nie pomyślał, że mogę cokolwiek zaprogramować. Teraz widzę, że najgorszy jest pierwszy krok. Reszta to małe ale wytrwałe i uparte kroki do przodu. Cały kurs jest silnie motywujący, a dosyłanie materiału po pokonaniu wyzwań jest doskonałym pomysłem na przekazanie ogromnej ilości wiedzy w sposób który nie zniechęca jej ilością. Serdecznie Wam dziękuję za to co robicie!

Opinia Łukasza Kruszelnickiego – Lat 30, Mgr Inż. Energetyki

Do uczestnictwa w projekcie, mówiąc pokrótce zmotywowała mnie chęć do rozwijania siebie, swojej kreatywności, zdobycie umiejętności przydatnych w otaczającym nas świecie, perspektywa godnej pracy w dobrych warunkach, a także chęć do odbywania przygód. Uważam, że projekt jest świetnie poprowadzony, tzn. z pasją, gdzie widać, że jego twórcy Arturowi, zależy na rozwojowi uczestników, a nie tylko na korzyściach materialnych z tym związanych. Jest również osobą cierpliwą, wyrozumiałą i bardzo ciekawą (w sensie bogatej osobowości, gdzie widać także doświadczenie życiowe), co bardzo pomaga, ponieważ czy idzie nam dobrze, czy nieco gorzej, wiemy, że możemy liczyć na wsparcie i przyjazne podejście. Do tego dochodzi liczenie się ze zdaniem uczestników i bardzo duże motywowanie ich do wspólnej pracy, tak, że sami są zaangażowani w projekt (mój artykuł pojawił się na blogu projektu). Seminaria są niesamowicie ciekawe i rozwijające, jeśli chodzi o programowanie i w ogóle w szerszym kontekście inspirujące.

Podczas nauki niewątpliwie pomaga mi najbardziej skupienie. Najlepiej gdy głowa jest czysta i nie jesteśmy rozpraszani innymi rzeczami czy myślami. Można przeczytać coś 5 razy, lecz gdy mamy mgłę w głowie – nic z tego nie rozumiemy, a gdy jesteśmy skupieni wchodzi w nas dużo lepiej. Staram się stawiać na zrozumienie i za nic nie lubię pośpiechu. W ogóle uważam, że „śpieszyć się trzeba powoli”. Nauka, a w tym dużej mierze programowanie to nie jest sprint, ani żadne wyścigi. Jeśli nie rozumiem kroku „A” to ciężko przejść do kroku „B”. Nie chodzi też o przedłużanie i bycie sztucznie powolnym, tylko o tempo które pozwala na spokój. Jest tak chyba ze wszystkim. Tak więc skupienie i zdrowa powolność jest dla mnie korzystna w czasie nauki.

Programowanie jest dziedziną, gdzie możemy użyć swoich szarych komórek w dobrych celach i w twórczy, kreatywny sposób. Dostarcza również satysfakcji, gdy już uda nam się coś wykonać. Wydaje mi się, że jeszcze znacznie bardziej podobać się może jednak, gdy nie będzie tylko treningiem, ale działaniem w określonym celu.

Jeśli chodzi o cechy charakteru, które pomagają przy programowaniu to będą na pewno:
– wytrwałość – polegająca na parciu do przodu w rozwiązywaniu problemów i w podejmowaniu wyzwań,
– ciekawość (jeśli takim czasownikiem można określić cechę charakteru) – programować można wiele rzeczy w różnych dziedzinach, więc pomaga ciekawość świata,
– odwaga – wydaje mi się, że mimo, że nie trzeba walczyć ze smokiem ziejącym ogniem, to jakiś ogrom kodu i cyfr może wyglądać jak wirtualny smok i czasem może przestraszyć, a nie warto się dać,
– otwarty umysł, samodzielne myślenie, kreatywność – programowanie nie jest dla osób które nie lubią myśleć samodzielnie, a wolną żeby wszystko załatwił za nich ktoś inny (np. rząd), myślał za nich itp.,
– cierpliwość – nie od razu Kraków zbudowali i tak jest z każdym programem, musi powstać i czasem jest to szybciej, czasem dłużej, bo i my możemy mieć gorsze dni i „zamulić”, a wtedy budowa musi być odłożona, poczekać i trwać swoje,

Wiele innych cech, również może być przydatnych jak myślę, np. komunikatywność, która pomaga nam lepiej porozumieć się z innymi przy wspólnym celu, czy projekcie, a nawet poczucie humoru – od tak żeby nie było przypadkiem za smutno, bo programowanie to nie pogrzeb, czy stypa (choć swoją drogą i na takich okazjach, jak np. w Indiach można się bawić i świętować). Tak więc, wymieniłem kilka cech, które przyszły mi do głowy (i są pewnie już znane), a mogą być przydatne, ale jest ich na pewno wiele, można by jeszcze dużo rozwinąć i żadna osoba nie może być z góry skreślona.

Opinia Krzysztofa Wróbla – lat 27

Miałam styczność z wieloma kursami jednak taka inicjatywa jak Projekt „Przyszły Programista” jest potrzebna. Pozwala ludziom rozpocząć przygodę z programowaniem w sposób sprawdzony – chodzi o materiały i przygotowanie merytoryczne.

Informacja od Zespołu „Przyszły Programista”
Cały wywiad z Karoliną, gdzie dzieli się ona spostrzeżeniami i radami dotyczącymi nauki programowania znajdziesz na stronie: https://blog.piotrnalepa.pl/2018/08/10/projekt-przyszly-programista-opinia-i-wywiad-z-karolina-absolwentka-szkolenia/

Opinia Karoliny Pasierbiewicz – lat 24, inż. Edukacji Techniczno-Informatycznej

Skończyłem studia na kierunku „elektronika”, około roku szukałem pracy jako elektronik w swoim mieście. W tym czasie coraz bardziej przekonywałem się, że może warto zwrócić się ku programowaniu. Zachęcała mnie większa ilość ofert, wyższa pensja i ciekawe zadania. Na studiach miałem trochę programowania ale nie czułem się pewnie i wydawało mi się, że chyba jednak lepiej skupić się na elektronice. Gdy w końcu znalazłem pracę w zawodzie całkowicie przekonałem się, że jednak nie chce tego robić. Postanowiłem szukać kursu programowania. Trafiłem na kurs „Przyszły Programista” i zainteresował mnie. Jestem jeszcze w trakcie kursu, ale w pracy pojawiła się możliwość zatrudnienia jako programista C++. Zgłosiłem się i otrzymałem zadanie próbne. Myślę, że gdyby nie ten kurs pewnie bym się wystraszył i nawet do niego nie podszedł. A po przeanalizowaniu zrobiłem je w kilka dni i zostałem zatrudniony. Dodam jeszcze, że prowadzący kurs nie robią problemu mimo, że trochę mi się przeciąga realizacja kursu co jest bardzo na plus dla mnie :).

Informacja od Zespołu „Przyszły Programista”
Wywiad z Piotrem, w którym opowiada o udziale w Projekcie i ścieżce do zdobycia pracy na stanowisku programisty, znajduje się na stronie: http://programistabyc.pl/elitarny-projekt-przyszly-programista-opinia-piotra-woznickiego/

Opinia Piotra – lat 25, inż. elektroniki

Chciałbym pochwalić się swoim sukcesem! Dwa dni po wysłaniu kodów, którymi zajmowałem się na początku miesiąca, odezwała się do mnie inna firma i zaprosiła na rozmowę kwalifikacyjną. Dwa dni po rozmowie, dostałem telefon, że zapraszają mnie do współpracy 😀 Nie jest to firma stricte informatyczna, będę tam jednak pracował w dziale IT zajmując się Javą. Zaczynam pracę za kilka dni. Dziękuję serdecznie za pomoc w osiągnięciu mojego celu, za cierpliwość do mnie i wyrozumiałość.

Opinia Marcina – Lat 27, Mgr Inż. Inżynierii Produkcji

Na reklamę tego kursu natrafiłem przypadkowo podczas surfowania w internecie. Trochę się wahałem przed podjęciem decyzji o wzięciu w nim udziału, ale w końcu zdecydowałem się i nie żałuję tego. Osiągnąłem swój cel, którym było nabycie umiejętności samodzielnego pisania aplikacji okienkowych w Javie.

Po samodzielnych próbach nauki tego języka, trochę się zraziłem do programowania i straciłem wiarę, że kiedykolwiek się tego nauczę. Na szczęście podczas udziału w projekcie poznałem inny, poprawny sposób podejścia do tematu oraz jak radzić sobie z problemami podczas kodowania. Podczas udziału w kursie miałem możliwość zapoznania się z różnymi językami programowania, między innymi z językami webowymi. Jest to naprawdę fajne, gdyż mając już pojęcie o danej technologii, można według swojego upodobania zdecydować się na konkretną specjalizację.

Poza tym, kurs ten to nie tylko same technologie, ale przekazywana jest wiedza i wskazówki doświadczonego programisty oraz sposoby samodzielnego rozwiązywania problemów, które podczas kodowania na pewno wystąpią. Generalnie cieszę się, że wziąłem udział w tym projekcie, gdyż nabyłem umiejętności, których prawdopodobnie nie byłbym w stanie sam osiągnąć.

Informacja od Zespołu „Przyszły Programista”
Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej Tomasza: http://www.tomasztyszko.it

Opinia Tomasza – lat 33, Mgr Inż. Mechaniki i Budowy Maszyn

Ogromną zaletą projektu jest dla mnie jego elastyczność czasowa. Mianowicie chodzi o to, że w czasie trwania projektu po raz pierwszy zostałem ojcem i trochę nam zajęło zorganizowanie logistyki życia na nowo. Z pewnością nie uda mi się poświęcać na naukę tyle czasu co na początku, ale będziemy walczyć o tą godzinę dziennie;)

Opinia Tomasza – Lat 28, Mgr Inż. Technologii Chemicznej

Przed dołączeniem do projektu „Przyszły programista” zastanawiałem się, czy nie jest to jeden z tych kursów, które oferują „złote góry”, wysyłają słabej jakości materiały i nic nie gwarantują. W decyzji pomogła mi, zawarta w umowie możliwość o odstąpieniu od kursu jeżeli nie będę zadowolony. Do tego również wysokiej jakości rozmowa rekrutacyjna, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Zdecydowałem się akurat na to szkolenie, ponieważ przypadkowo trafiłem na reklamę tego kursu na facebooku. Filmik trafił do mnie i od razu postanowiłem się zaangażować.

Poleciłbym ten kurs każdemu, kto szuka czegoś nowego i ma w sobie determinację do nauki w domu. Wielką zaletą tego kursu jest to, że przerabiam seminaria kiedy mam na to czas. Nie mam wyznaczonych terminów ani ciśnienia, które wywierałoby na mnie negatywną presję. Przesyłane seminaria są wysokiej jakości, a do tego w cenie projektu są wysyłane książki, które mają pomóc w nauce.

Najbardziej podczas nauki pomaga mi cisza, a podczas pisania kodu pomaga mi słuchanie muzyki, którą lubię.
Programowanie podoba mi się bardzo. Choć czasami jest frustrujące, kiedy pisze kod, który wydaje się być dobry a zawiera jakiś błąd. Ale poznawane ciągle nowe techniki programowania pozwalają mi już na minimalizowanie tych błędów i wyciąganie z nich konstruktywnych wniosków.

Cechami, które pomagają mi przy nauce programowania jest determinacja, zaangażowanie oraz systematyczność. Codziennie staram się poświęcić programowaniu ok 2h. Nie ważne czy jest to pisanie kodu, przerabianie nowej lekcji, tworzenie notatek bądź czytanie literatury. Ważne aby programowanie towarzyszyło mi każdego dnia. Gorąco polecam kurs każdej osobie, która się waha. Naprawdę warto wejść w świat programowania.

Opinia Łukasza – lat 26, inż. geoinformatyki

Właśnie kończę swój udział w projekcie. Na początku miesiąca wysłałem CV do dwóch firm programistycznych. Jedna firma zajmuje się układami Embedded przy użyciu C/C++ i wydaje się mieć bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Druga to brytyjski projekt tworzący nową grupę w Polsce, oferujący platformę do ultra-wydajnego przetwarzania i analizy dużych ilości danych opartej na komponentach GPU, z wykorzystaniem PostgreSQL oraz języka C++. Zostałem zaproszony do obu na rozmowę kwalifikacyjną i od obydwu firm dostałem propozycje pracy. Wybrałem tą, która wydaje mi się być najciekawsza i od początku miesiąca rozpoczynam pracę na stanowisku Młodszy Programista C/C++.

W związku z tym chciałem gorąco podziękować za te ponad pół-roku intensywnej i owocnej pracy, mówiąc krótko traktuje ten czas jako niezwykle wartościowy pod każdym względem i o ile dochodzenie do poziomu profesjonalnego programisty to ścieżka lat ciężkiej pracy i doświadczeń, o tyle mam wrażenie, że podczas tego kursu dostałem bardzo solidny pakiet z drogowskazami jak na tą ścieżkę wejść i nią dalej samodzielnie podążać.

Opinia Mateusza Walewskiego – Lat 28, Mgr Fizyki

Bardzo chciałem wrócić do programowania po dość długiej przerwie. Od pierwszego zetknięcia się z programowaniem wiedziałem, że to ciekawa nauka, praca, pasja, sposób na życie pozwalająca nieustannie się rozwijać i stwarzająca możliwości innego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Jedyna rzecz nad którą się zastanawiałem przed przystąpieniem do projektu to czas, a w zasadzie jego brak na połączenie pracy zawodowej, życia osobistego oraz projektu. Dość nieoczekiwanie „otrzymałem” sporo wolnego czasu na przestrzeni kilku miesięcy i to zdecydowało o dołączeniu do projektu.
Wybrałem właśnie to szkolenie, ponieważ przed napisaniem pierwszej wiadomości do Artura, zorientowałem się w szkoleniach proponowanych na rynku. Każde wydawało się ciekawe, w każdym były pozytywne stwierdzenia, sformułowania, techniki, ale również w każdym znalazłem jakieś ale, coś co nie do końca mnie przekonywało. Tylko w tym szkoleniu znalazłem sformułowania odpowiadające mojej osobie, podejście, motywacja, innowacyjne spojrzenie na programowanie, przekazywanie nie tylko wiedzy branżowej, ale również z pogranicza innych nauk, odnalezienie się w środowisku IT. Moim zdaniem bardzo ważne szczególnie dla osób chcących się przebranżowić.

Oczywiście, poleciłbym w 100% projekt innym. Dlaczego? – tak jak wspomniałem powyżej. Przekazywana jest wiedza nie tylko z programowania, ale również cały niezbędnik, który obrazuje branżę IT i który pomoże odnaleźć się w nowym środowisku zawodowym.

Podczas nauki najbardziej pomaga mi samo podejście osób pracujących przy projekcie. Bez nacisku, bez stresu związanego z pośpiechem, seminaria Artura (wiedza i doświadczenie) przekazywane w sposób zrozumiały, przystępny. Zupełny brak odczucia pozycji wykładowca-student. Świadomość, że mogę zawsze liczyć na wsparcie, pomoc, podpowiedzi, indywidualne seminaria jeśli coś jest niejasne, zbyt zawiłe.
Od momentu pierwszego zetknięcia się z programowaniem w Turbo Pascalu wiedziałem, że to coś dla mnie. Tworzenie czegoś nowego, wykonywanie całości od podstaw to coś co pozytywnie nakręca, dodaje sił do działania, a efekt końcowy i wielka satysfakcja to uwieńczenie niejednokrotnie ciężkiej pracy, ale pracy twórczej i za każdym razem innej nie pozwalającej popaść w efekt wypalenia.

Opinia Łukasza – lat 38, mgr inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Przed rozpoczęciem udziału w szkoleniu wahałem się, ale niepotrzebnie. Bałem się, że nie pogodzę moich obowiązków wynikających z zawodowego uprawiania sportu z nauką programowania. Okazało się, że po wysiłku fizycznych z chęcią oddawałem się treningowi umysłowemu.

Wybrałem to szkolenie, przede wszystkim dlatego, że jest ono prowadzone zdalnie i w indywidualnym tempie, a także pozwala na wybranie ścieżki, którą chce się podążać. Nie jest to nauka jednego języka. Zresztą, na początku swojej przygody z programowaniem ciężko jest określić, co tak naprawdę chcemy robić – gry, strony czy aplikacje mobilne. W tym wypadku nie trzeba było od razu podejmować decyzji i ukierunkowywać się z góry. To duży plus. Poleciłbym to szkolenie innym, ale tylko tym, którzy nie oczekują cudów bez angażowania się. Jeśli ktoś jest zdeterminowany i rozumie, że bycie programistą to ciągła nauka, na pewno wyniesie ze szkolenia wiele korzyści.

Podczas nauki najbardziej pomaga mi kawa i muzyka sprzyjająca skupieniu 😉 Jednak na początku, gdy musiałem poznać podstawowe koncepty programowania i przestawić swoje myślenie na zrozumiałe dla maszyny bardzo pomagała mi znajomość języka angielskiego na poziomie, który pozwala mi spokojnie korzystać z anglojęzycznych materiałów i uczyć się z nich. Programowanie bardzo mi się podoba i zauważam u siebie schematy myślenia programistycznego w codziennym życiu. Bardzo się wciągnąłem, ale największy skok zaangażowania i motywacji zauważyłem w momencie, gdy zrobiłem swoją pierwsza aplikacje okienkową w C++. Wtedy poczułem prawdziwą moc jaką daje programowanie. Poza tym podczas nauki programowania pomagają mi systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu oraz chęć ciągłego rozwoju. Te cechy nabyłem w trakcie swojej 15 letniej przygody ze sportem i z powodzeniem wykorzystuje w każdej innej dziedzinie życia.

Informacja od Zespołu „Przyszły Programista”
Wywiad z Patrykiem na temat jego ścieżki do zostania programistą znajdziesz na stronie: https://lukasz-socha.pl/wywiady/przyszly-programista-opinia-absolwenta-projektu/

Opinia Patryka – lat 26, inż. mechaniki

Podczas każdej ważniejszej decyzji nękają nas wątpliwości, jednak najlepszym sposobem by się przekonać czy to, aby na pewno dla Ciebie, jest podjęcie próby, jakiegoś wysiłku. Nasz czas jest bezcenny, dlatego właśnie tak ważnym jest, aby go dobrze wykorzystać i tym właśnie jest dla mnie ten projekt, szansą. Największym atutem tego programu, który mnie przekonał, jest indywidualne i profesjonalne podejście do uczestnika. Na pewno jest to projekt godny polecenia, zawiera mnóstwo praktycznych porad jak efektywnie uczyć się programowania, których nie znajdziemy na żadnym forum. Moim zdaniem bardzo istotne jest, aby znaleźć radość w nauce programowania, czuć satysfakcję z każdej nawet najmniejszej, ale działającej rzeczy. Wytrwałość i odpowiednia motywacja to jedyny sposób na osiągnięcie sukcesu.

Opinia Iwony – lat 24, inż. Energetyki

Zanim zgłosiłem się do projektu zastanawiałem się i to bardzo dużo czy do niego dołączyć. Z jednej strony wiadomo słyszy się o różnych oszustwach, itd. Z drugiej myśl „czy to jest dla mnie?”. Zdecydowała moja chęć wzięcia spraw w swoje ręce i stać się kimś kto zajmuje się czymś kreatywnym, a przy Tym na dobrych warunkach. Ceny:)
System rekrutacji sprawił, że naprawdę czuć profesjonalizm i poważne podejście „do sprawy”. Już poleciłem to szkolenie znajomemu, który zakwalifikował się i też bierze udział w tym projekcie. Podczas nauki najbardziej mi pomaga kontakt z prowadzącym, indywidualny tok, wystarczający czas na key materiał i moje cechy charakteru: upór, cierpliwość, chęć rozwoju. Programowanie naprawdę jest dla mnie fascynujące. Chce tu dać z siebie wszystko.

Opinia Bartłomieja – lat 25, mgr inż. Geodezji i Kartografii

Moja historia jest prawdopodobnie odmienna od większości uczestników szkolenia. Na projekt „Przyszły Programista” natknąłem się przypadkowo. Powiem szczerze, iż nie zamierzałem nawet uczyć się programowania stron internetowych ani aplikacji. Jestem szczęśliwym programistą sterowników PLC i nie planuję z tym zerwać. To projekt znalazł mnie. Skusił, żebym kliknął na link a później już się zaczęło… Pierwszy filmik z Arturem w roli głównej uderzył we mnie… otwartością, z jaką On przemawiał. Zaufałem temu gościowi z video, iż zamierza On mnie naprawdę czegoś nauczyć. No i stwierdziłem, czemu nie. Uznałem to za pewnego rodzaju inwestycję we własny rozwój. Później była rekrutacja, przeprowadzona na profesjonalnym poziomie no i przeszliśmy do pierwszych zajęć.
Co mi najbardziej przypadło do gustu, to to, iż Artur wraz z zespołem nie uczy mnie tylko programowania, ale także jak być programistą. Jak podchodzić do wielu rzeczy niezbędnych podczas pisania kodu i jak odnaleźć się w świecie zer i jedynek. Jako, iż programistą PLC jestem z zawodu a nie z wykształcenia, to kurs ten pomaga mi także usystematyzować wiedzę, którą już posiadam.

Programowanie jest… fajne. Może i prostota tego zdania powala, ale o to chodzi. Programowane funkcje mają być proste i przejrzyste. Programowanie pozwala rozwijać wyobraźnię i zapewnia świetną zabawę. Programowanie jest… użyteczne. Daje ogromną satysfakcję z tworzenia aplikacji, które przydają się w codziennym życiu. Programowanie jest… frustrujące, męczące i czasochłonne… ale to tylko motywuje mnie do dalszego programowania.

Jestem człowiekiem z natury upartym. Uporem sięgam najznamienitszych przedstawicieli gatunku osłów. Jestem również ciekawy, ciekawy wszystkiego co dla mnie nowe. I dzięki połączeniu tych dwóch cech żaden projekt nie został przeze mnie porzucony przed ukończeniem. Cechy te są ważne w zawodzie programisty, gdyż to one najbardziej motywują do pracy. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem tego a nie innego kursu i zgadzasz się z tym co napisałem, to myślę iż jesteś na dobrej drodze, aby Artur nauczył Cię bycia dobrym programistą. Powodzenia.

Opinia Łukasza – lat 30, mgr inż. Elektrotechniki

Solidnie przygotowane szkolenie oszczędza czas, który trzeba poświęcić na wybranie odpowiednich źródeł nauki oraz dostarcza istotnych wskazówek. Dlatego też postanowiłem przystąpić do projektu. Szkolenie spełniło moje powyższe oczekiwania. Zamiast samemu szukać najlepszej drogi zaufałem Twórcy Szkolenia. Sam mogłem poświęcić się programowaniu. Brak wykształcenia informatycznego nie przeszkodził mi w podjęciu pracy w branży IT. Zdobyte umiejętności niejednokrotnie pomogły mi już w pracy.

Opinia Krzysztofa – Absolwenta Uniwersytetu Rolniczego, lat 28

Zdecydowałem się wziąć udział w projekcie, aby zmienić swoje życie i wykonywać taką pracę, która będzie sprawiała mi dużo satysfakcji, a jednocześnie będzie przyszłościowa. Projekt ten jest niezwykle wymagający, gdyż trzeba zmierzyć się przede wszystkim ze samym sobą, ale dzięki właśnie temu, jest on taki niezwykły. Każde zwycięstwo buduje, a każda przeszkoda rozwija i to mnie osobiście najbardziej motywuje do nauki i pasjonuje w programowaniu. Nie ma nic lepszego niż iść spać z myślą o problemie, który wydaje się być nie do przeskoczenia, a obudzić się z kilkoma różnymi odpowiedziami i pomysłami jak go rozwiązać.

Podczas nauki najważniejsza wydaje mi się systematyczność – dzielenie problemów na części i rozwiązywanie ich po kolei oraz samodyscyplina. Projekt „Przyszły Programista” jest świetnym uzupełnieniem studiów, które ukończyłem, mimo iż nie były one związane z informatyką. Prócz programowania uczę się tutaj zdobywać wiedzę, a przed wszystkim odczuwam głód informacji oraz potrzebę ciągłego rozwoju i nauki dla samego siebie.

Opinia Grzegorza – lat 26

Do udziału w Projekcie zachęciły mnie perspektywy pracy jako programista oraz to, że zdobyte umiejętności będę mógł wykorzystać w moim wyuczonym zawodzie. Podczas nauki bardzo pomaga mi różnorodność wskazanych źródeł, z których mogę czerpać wiedzę. Im dalej zagłębiam się w tajniki programowania, tym bardziej mi się ono podoba. Dla osób cierpliwych i wytrwałych programowanie łatwo może stać się hobby.

Opinia Geodety – lat 27

Przed rozpoczęciem szkolenia zastanawiałam się czy będę mogła codziennie poświęcić czas na naukę podczas pracy i obowiązków rodzinnych. Zdecydowałam, że dam radę pomimo wszystko. Wybrałam to szkolenie, dlatego że jest online. Można uczyć się wtedy, gdy ma się na to czas. Mogę z czystym sumieniem polecić szkolenie osobom takim jak ja, które pomimo ukończenia studiów w innym kierunku mają chęci, zdolności i odwagę by zmienić zawód. Podczas nauki dostępne materiały są na bardzo dobrym poziomie. Twórca programu Artur Nowakowski jest osobą, która potrafi przekazać wiedzę i wytłumaczyć trudne zagadnienia – uważam, że to dar. Programowanie jest „wciągające”, im więcej programów tworzy się samemu, tym więcej chce się nauczyć i zrobić kolejnych. Przy tym czas spędzony podczas tworzenia daje dużo satysfakcji i radości. Podczas nauki najbardziej pomaga mi moja wytrwałość, cierpliwość i dokładność.

Opinia Moniki – mgr inż. Technologii chemicznej, 28 lat

Jeśli jesteś inżynierem lub ukończyłeś studia ścisłe oraz chciałbyś dołączyć do uczestników projektu, wejdź na stronę rekrutacja.przyszlyprogramista.pl
i weź udział w rekrutacji wysyłając swoje CV przez zamieszczony tam formularz kontaktowy.