Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Jak dużo zarabiać? Zrób krok w kierunku najlepiej opłacalnego zawodu!

Jak dużo zarabiać? To pytanie spędza sen z powiek wielu Polakom, którzy chcą od życia czegoś więcej niż tylko przetrwania od pierwszego do pierwszego. Duże zarobki, częste wakacje — to możliwe! Poznaj najlepiej opłacalne zawody.

“Jak dużo zarabiać” pewnie niejednokrotnie wpisywałeś tę frazę w wyszukiwarce, a wtedy twoim oczom ukazywały się linki z ofertami pracy, które w większości okazywały się zwykłymi clickbaitami. Takie propozycje z pewnością Cię nie interesowały… 

jak duzo zarabiac

Jak dużo zarabiać? 

Nie chcesz wypełniać ankiet, czy namawiać innych do zakupów określonych produktów. Chcesz stabilizacji i pewności, że to, co robisz, ma sens. Zgadza się? Okazuje się, że jest naprawdę wiele pomysłów na to, jak dużo zarabiać. Wystarczy trochę pogłówkować.

Własna działalność gospodarcza 

Pierwszym pomysłem z pewnością jest otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli masz jakieś wyjątkowe zdolności, może lubisz robótki ręczne lub świetnie radzisz sobie w organizacji eventów, a może już długo pracujesz na etat u kogoś i chciałbyś rozpocząć swoją przygodę w danej branży to dobra myśl.

Nie ulega wątpliwościom, że ponoć najlepiej żyje się na własny rachunek. Cały dochód ze swojej działalności idzie do Twojej kieszeni i to Ty decydujesz o tym, jak potoczą się losy Twojej firmy. Możesz inwestować, możesz zatrudniać nowych pracowników, możesz się rozwijać dokładnie tak, jak chcesz. Ta wolność, której z pewnością nie masz na etacie powoduje, że możesz osiągnąć  naprawdę duże zarobki, których nie ujrzałbyś w pracy u kogoś. 

Pamiętaj jednak, że własna działalność gospodarcza to nie tylko radość, wolność i duże pieniądze. To także dużo wysiłku włożonego w budowę własnej marki, dużo zainwestowanych pieniędzy, które dopiero po jakimś czasie zaczną się zwracać, a także ciągłe myślenie o tym, co zrobić, by firma się rozwijała. Jeśli masz pod sobą pracowników, bierzesz także za nich odpowiedzialność. Zatem, mimo że własna firma to duża swoboda, to także dużo stresu i często brak spokoju i odpoczynku. To na pewno pomysł dla ludzi odważnych i o mocnych nerwach. 

Zostań influencerem 

Brzmi śmiesznie? Pewnie tak, jednak w dzisiejszych czasach działalność w mediach społecznościowych potrafi przynieść naprawdę duże pieniądze. Co więcej, pracę influencera możesz wykonywać po godzinach, co powoduje, że masz stabilne zatrudnienie, a dodatkowo robiąc to, co lubisz zarabiasz. 

Trzeba jednak pamiętać, że kariera influencera nie jest dla każdego. W internecie wciąż wiele jest miejsca dla nowych twarzy, choć robi się naprawdę gęsto i wcale nie jest łatwo się wyróżnić i zdobyć swoich fanów. Jednak jeśli czujesz się dobrze przed kamerą, masz na siebie pomysł i kreatywną głowę spróbuj swoich sił!

Pamiętaj jednak, że praca influencera rzadko oznacza stabilizację. Zazwyczaj możliwości współpracy z markami jest raz więcej raz mniej to zależy od wielu czynników i nie zawsze masz wpływ na ilość kontraktów. Bywa też, że w mediach społecznościowych ucinane są zasięgi postów organicznych twórców, przez co muszą oni inwestować w reklamę, aby móc docierać do swoich potencjalnych odbiorców. Dzięki temu rosną dodatkowe koszty działalności influencera. I pamiętaj ten zawód to wbrew pozorom naprawdę ciężka praca.

Sprawdź, jak dobrym programistą mógłbyś być. Pobierz raport! 

Inwestuj! 

Jak dużo zarabiać? Inwestuj! Pewnie niejednokrotnie słyszałeś taką odpowiedź. Najpierw naucz się oszczędzać, byś docenił każde zarobione pieniądze, które chciałbyś zainwestować. Gdy już będziesz je miał, możesz spróbować swoich sił na giełdzie. Jednak pamiętaj, że nie jest to łatwy kawałek chleba. 

Żeby zacząć działać na giełdzie, potrzeba dużej dawki wiedzy i doświadczenia. Musisz nauczyć się przewidywać, analizować, by Twoje pieniądze nie były wydawane w błoto. Dlatego, jeśli chcesz dużo zarabiać, giełda jest dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy się na tym dobrze znasz, gdy wiesz, co robisz. Niestety inwestycje wiążą się z dużą dozą ryzyka. 

Zmień zawód! 

Zapewne jest jeszcze wiele sposobów na to, jak dużo zarabiać, jednak ten jest szczególnie skuteczny. Jeśli chcesz osiągać naprawdę duże zarobki, najlepszym sposobem z pewnością jest zmiana zawodu.  Po co marnować czas na pracę, która nie daje Ci satysfakcji, a w dodatku nie jest dochodowa… Sprawdź, jakie są najlepiej opłacalne zawody i dowiedz się, jak się przebranżowić!   

Najlepiej opłacalne zawody w 2022 r. 

Do pewnego czasu krążył mit, że jedynymi drogami, które prowadzą do dobrych zarobków, są studia medyczne lub prawnicze. Innej ścieżki właściwie nie było. Tymczasem okazuje się, że dziś realia są nieco inne i wcale nie trzeba studiować, by rozpocząć pracę za satysfakcjonujące pieniądze! 

Wysokość pensji jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pracy. Nie oszukujmy się, chcemy dużo zarabiać, móc nie liczyć każdej złotówki i żyć bez stresu, mając oszczędności. Jednakże należy pamiętać, że na kwotę wynagrodzenia wpływa wiele czynników takich jak: branża, liczba pracowników w firmie, wielkość instytucji, lokalizacja, czy dodatkowe profity wynikające z zatrudnienia. To powoduje, że średnie pensje mogą być bardzo różne. Jakie zatem są najlepiej opłacalne zawody? 

W 2022 r. GUS (Główny Urząd Statystyczny) opublikował raport, w którym przedstawił listę zawodów z najlepszymi zarobkami w Polsce. Oto TOP3 z nich.

  • Kierownik ds. finansów — zarobki w tym zawodzie mogą osiągać nawet do 30 tys. złotych, a średnia to ok. 14 tys. Jeśli dany pracownik ma dodatkowo podstawowe umiejętności w zakresie programowania jego dochody mogą wzrosnąć nawet o 20%. 
  • Adwokat w Polsce zarabia nawet do 25 tys., a średnia to ok. 12 tys. złotych. W tym zawodzie szczególnie istotne są zdolności interpersonalne, odpowiednie cechy charakteru i profesjonalizm. 
  • Programista — zawód ten w rankingu zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Programiści seniorzy według danych GUS zarabiają nawet do 20 tys. złotych, a średnia zarobków juniorów to ok. 7,5 tys. złotych. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie rynku na tych specjalistów cały czas rośnie, a branża IT to jedna z najbardziej dochodowych branż.

Jak dużo zarabiać? Zostań programistą! 

Spośród tych trzech, najbardziej osiągalnym wydaje się zawód programisty. Aby nim zostać nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia ani dużego doświadczenia. Wystarczy zdobyć fachową wiedzę. Jak ją uzyskać? Najlepiej znaleźć odpowiednie miejsce, które od postaw przygotuję Cię do pracy w IT. Takim z pewnością jest Projekt “Przyszły Programista”, który oferuje Ci sprawdzony i udoskonalany od 2014 r. program nauki. Dzięki temu masz pewność, że szkolenie jest przetestowane i w 100% dostosowane do Twoich potrzeb, ale przede wszystkim wymagających potrzeb rynku. 

Artur Nowakowski założyciel Projektu przygotował kompleksowy program nauki programowania dla inżynierów i absolwentów studiów ścisłych z gwarancją znalezienia pracy. Ideą szkolenia jest to, aby zebrać najważniejsze informacje ze studiów informatycznych z zakresu programowania i przekazać tę wiedzę Tobie w jak najbardziej przystępny sposób, wykorzystując do tego nowoczesne i efektywne metody nauki. Biorąc udział w Projekcie, podobnie jak to jest na studiach, opanujesz wiele różnych języków programowania. Zdobywanie wiedzy rozpoczniesz od C++, później nauczysz się Javy, JavaScript, PHP i wielu innych. Poznasz bazy danych, a także zyskasz wiedzę z zakresu algorytmiki, struktur danych, wzorców projektowych, projektowania i testowania aplikacji. Gdy zgłębisz fundament programistyczny uniwersalny dla każdego języka programowania, będziesz mógł się wyspecjalizować w wybranym przez siebie języku i technologii. Mając taką wiedzę, z pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pierwszej pracy w branży IT. Tak się składa, że wszyscy nasi absolwenci otrzymują pracę jako programiści, a spora część z nich dostaje pracę już w trakcie trwania szkolenia. 

Jedną z największych wartości naszego Projektu jest fakt, że chcemy, byś po jego ukończeniu został wszechstronnym, samodzielnym programistą. Dlatego nie dajemy Ci gotowych rozwiązań, ale podpowiadamy i skłaniamy do poszukiwań. Dzięki temu rozbudzisz w sobie pasję programowania, a przede wszystkim nauczysz się samemu rozstrzygać problemy, które napotkasz w trakcie pisania kodu. Twój przyszły pracodawca i przyszli współpracownicy z pewnością docenią Twoją samodzielność i zaradność!

jak duzo zarabiac

Dołącz do Projektu Przyszły Programista! 

W naszej szkole programowania jesteś traktowany indywidualnie, a nie grupowo/zbiorowo. Mamy na myśli to, że uczysz się w tempie, które jest dostosowane do Twoich możliwości, do Twojej sytuacji życiowej. Na naukę poświęcasz dokładnie tyle czasu, ile możesz. Godzinę dziennie, dwie, a nawet osiem – to zależy od Twoich możliwości. Wszystko dzięki temu, że każdy jest prowadzony indywidualnie zupełnie jak na prywatnych korepetycjach. 

Przykładowo wysyłając napisane przez Ciebie programy do sprawdzenia, będziesz dostawał indywidualny feedback. Powiemy Ci co jest dobre w Twoim kodzie, a co możesz zrobić lepiej i dlaczego. Dzięki temu jakość tworzonego przez Ciebie programu będzie bardzo szybko rosła. Pod koniec szkolenia będziesz pisał kod jak profesjonalny programista. Dodatkowo, jeśli będziesz potrzebował, możesz bez konsekwencji zrobić sobie przerwę na urlop lub nawet całkowicie zrezygnować ze szkolenia. Wówczas otrzymasz zwrot pieniędzy za niewykorzystany czas. Podsumowując. Naszych studentów traktujemy jak dobrych przyjaciół. Robimy wszystko, aby jak najlepiej nauczyć Cię nowego zawodu i będziemy z Tobą, aż otrzymasz pracę. Gdyż u nas elementem kończącym szkolenie nie jest data w kalendarzu jak w innych szkołach, tylko moment, kiedy nam napiszesz, że otrzymałeś pierwszą pracę w branży IT. Do tego czasu masz nasze pełne wsparcie i dostęp do wszystkich potrzebnych materiałów do nauki.

Projekt z gwarancją znalezienia pracy

Jeśli chcesz zyskać naprawdę duże zarobki, może to jest właściwa droga dla Ciebie? Jeśli tak dołącz do Projektu “Przyszły Programista”, dzięki któremu szybko i efektywnie nauczysz się programowania, a nawet… zyskasz gwarancję znalezienia pracy. Czyli jeśli dłużej niż w przeciągu pół roku od zakończenia szkolenia nie znajdziesz zatrudnienia, zwrócimy Ci 50% zainwestowanych pieniędzy. Od 8 lat działania naszego Projektu nie zdarzyło się jednak, by ktokolwiek z tej gwarancji skorzystał wszyscy nasi absolwenci bardzo szybko rozpoczęli karierę jako programiści. To powoduje, że nie ma lepszej drogi do branży IT! Wystarczy, że nam zaufasz i poświęcisz swój czas, a my zrobimy wszystko, by rozpalić w Tobie pasję programowania! 

Zatem, jeśli: 

  • Skończyłeś studia inżynierskie lub ścisłe,
  • Jesteś wytrwały, dokładny, cierpliwy,
  • Chcesz zyskać opłacalny i przyszłościowy zawód,
  • Jesteś zdeterminowany, by w codzienności znajdować czas na naukę, 
  • Pragniesz rozpocząć karierę w It…

Jak dużo zarabiać?  Odpowiedź na to pytanie poznasz razem z nami. Zapraszamy Cię serdecznie do udziału w rekrutacji do Projektu “Przyszły Programista”! Wyślij swoje zgłoszenie przez formularz kontaktowy na stronie: https://zgloszenia.przyszlyprogramista.pl/ 

Satysfakcjonujących Wyzwań!

Zespół Projektu „Przyszły Programista”