Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Jak zacząć pracę w IT? Praca w IT dla początkujących jest w zasięgu Twoich możliwości!

jak zacząć pracę w IT fot. Pexels

Jak zacząć pracę w IT? Odpowiedź na to pytanie jest złożona, bowiem konkurencja na rynku jest ogromna. Dlatego trzeba włożyć wiele wysiłku i czasu, by zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, które sprawią, że praca w IT dla początkujących będzie realna do osiągnięcia. Sprawdźmy więc, co trzeba zrobić, aby zdobyć posadę programisty! 

Zainteresowanie rynkiem pracy IT z pewnością wzrosło po pandemii koronawirusa. Wówczas wiele osób zwróciło uwagę, że być może to jest właśnie przestrzeń, która pozwala na poczucie zawodowej stabilizacji. W końcu jako programista można pracować z każdego zakątka świata, a w dodatku w każdych warunkach: w domu, na plaży, czy w innych miejscach, gdzie tylko jest dostęp do internetu. 

Zatem, gdy COVID zamknął wszystkich w narodowej kwarantannie, obawa o posadę nie dotknęła programistów. Wówczas większość specjalistów IT, rozpoczęła pracę zdalną. Od tamtej pory zagraniczne przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują wykwalifikowanych pracowników wśród polskich programistów, oferując im przy tym o wiele większą stawkę niż w Polsce. Dzięki temu zarabiają oni jeszcze więcej niż to było do tej pory. Gdy wzrosły zarobki w tej branży, wzrosło także zainteresowanie potencjalnych kandydatów na stanowiska w IT. 

Jak zacząć pracę w IT? Musisz mieć “to coś”

Skoro tu jesteś, pewnie chciałbyś znaleźć odpowiedź na pytanie “jak zacząć pracę w IT?”… Na początku musisz uświadomić sobie jedną, podstawową rzecz. Nie każdy może zostać programistą. Niby banalna rzecz, ale naprawdę – nie każdy ma w sobie “to coś”, by z powodzeniem wejść na rynek pracy w branży IT. 

Zatem jakie cechy i zdolności powinien mieć dobry programista?

Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia 

Praca programisty i pokrewnych stanowisk w branży IT jest przede wszystkim dla osób o umyśle ścisłym i dla posiadających zdolność analitycznego myślenia. Okazuje się, że znajomość matematyki i innych przedmiotów ścisłych może naprawdę pomóc przy nauce programowania, a także już w pracy programisty. 

Jeśli w dzieciństwie lubiłeś zabawę klockami LEGO, to w programowaniu będziesz się czuł właśnie tak, jakbyś wrócił do lat młodości. Kiedy poznasz języki programowania i biblioteki programistyczne, odkryjesz w sobie ciekawość poznawania nowych funkcji i rozwiązań. Będziesz robił wszystko, by wiele elementów uporządkować w jedną, spójną całość. A jeśli już uda Ci się poukładać je wszystkie – osiągniesz cel, co wzbudzi ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy. 

Wytrwałość i cierpliwość  

Nie da się ukryć, że programista przede wszystkim powinien być wytrwały. Ma to ogromne znaczenie zarówno w trakcie nauki programowania, jak i później, gdy rozpoczniesz swoją karierę w IT. Jako programista nie możesz się poddawać, gdy coś Ci nie wyjdzie, gdy program nie zadziała. Wówczas powinieneś przemyśleć, jak rozwiązać dane wyzwanie i cierpliwie poszukać wyjścia z sytuacji.

Wyzwania powinny Cię zmotywować. Jeśli nie uda Ci się zamknąć problemu za pierwszym razem, to trzeba szukać rozwiązania dalej, wytrwale i do skutku. Pamiętaj też, że poszukiwania trwają – warto dać sobie czas na znalezienie odpowiedzi. 

Dokładność 

W zawodzie programisty niezwykle ważna jest dokładność i przykładanie uwagi do szczegółów. Wszystkie programy, nad którymi będziesz pracował powinny być mocno dopracowane. Kiedy nie będziesz uważny na detale, to efekt końcowy będzie średniej jakości. W końcu to każdy mały element, składa się na dużą całość.

Chcesz poznać pozostałe cechy, które powinien posiadać dobry programista? Dowiedz się, czy programowanie to droga dla Ciebie. Pobierz raport, który dla Ciebie przygotowaliśmy! 

praca w IT dla początkujących fot. Pexels

Praca w IT dla początkujących

Już wiesz, jakie cechy powinien mieć dobry programista. I tak się składa, że jeśli posiadasz większość z nich, to połowa sukcesu za Tobą. Okazuje się, że osoby o takich umiejętnościach, doskonale radzą sobie zarówno z nauką programowania, jak i późniejszą pracą w zawodzie. Jednak, aby ją zdobyć, musisz włożyć w to naprawdę wiele wysiłku. Zatem, jak zacząć pracę w IT? 

Zdobądź wiedzę, umiejętności i doświadczenie!  

Gdy wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: “praca w IT dla początkujących” z pewnością zetknąłeś się z setkami ogłoszeń dla junior deweloperów, gdzie dostajesz techniczny zakres obowiązków i wymagań pracodawców. Zatem, jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie jak zacząć pracę w IT, poznaj najpierw branżę i zdobądź konkretną wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które pozwolą Ci na pewny start do posady marzeń! Jak to zrobić? Dołącz do Projektu “Przyszły Programista”! 

Projekt “Przyszły Programista” 

Szkoła programowania “Przyszły Programista” to wyjątkowe i jedyne takie miejsce, gdzie kompleksowo zdobędziesz wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do otrzymania posady marzeń. Poznasz różne języki począwszy od C++ a skończywszy na Javie, a także różne technologie. To najbardziej praktyczne rozwiązanie, bowiem najlepsze i wyselekcjonowane materiały, które należy przyswoić, będziesz miał w jednym miejscu. 

Pamiętaj jednak, że nie wystarczy nauczyć się teorii. Owszem, jest ona bardzo ważna, ale stanowi mniej niż połowę sukcesu. Najważniejsze, byś świeżo zdobytą wiedzę od razu przekuwał na praktykę w postaci napisanych przez Ciebie programów. W Projekcie “Przyszły Programista” zaczniesz od prostych aplikacji, aż w końcu nauczysz się pisać naprawdę rozbudowane i funkcjonalne programy.

Co ważne, podczas ich tworzenia nie jesteś sam. W razie pytań, wątpliwości do Twojej dyspozycji masz mentora, który odpowie na wszystkie wątpliwości, a przede wszystkim dokładnie sprawdzi Twoją aplikację i doradzi – co w Twoim kodzie jest dobre, a co mógłbyś zrobić lepiej. Dzięki temu nie będziesz popełniał tych samych błędów, a Twoje programy będą stawały się coraz lepsze! To wszystko powoduje, że po zakończeniu szkolenia będziesz miał umiejętności takie, jak profesjonalni i doświadczeni programiści. Dopracowane, napisane przez Ciebie programy będziesz mógł  wykorzystać w swoim portfolio. Wówczas praca w IT dla początkujących będzie w zasięgu Twoich możliwości i z pewnością uda Ci się znaleźć naprawdę satysfakcjonującą posadę marzeń. 

Indywidualny program nauki

Program nauki jest udoskonalany od 2014 r. i przetestowany przez wielu studentów. Dzięki temu idziesz szlakiem przetartym przez innych absolwentów, którzy tak, jak Ty zaczynali swoją przygodę z programowaniem od zera, a dziś są doświadczonymi programistami cenionymi na rynku pracy IT. 

W Projekcie program nauczania jest w stu procentach dostosowany do Ciebie i Twoich życiowych możliwości. Uczysz się gdzie chcesz, kiedy chcesz i co najważniejsze – jak długo chcesz. Możesz poświęcić pół godziny dziennie, godzinę, dwie, a nawet osiem – tyle, ile życie pozwoli. W razie urlopu, sytuacji losowych, czy potrzeby odpoczynku – możesz zrobić sobie przerwę od nauki. A gdy już będziesz gotów, wracasz do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Przemyśl swoją drogę 

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie jak zacząć pracę w IT, musisz także rozeznać, na jakim stanowisku dokładnie chciałbyś pracować. Mamy na myśli to, że spośród ofert pracy w branży programistycznej, naprawdę jest wiele różnych możliwości. Gdy już zdobędziesz odpowiednią wiedzę z zakresu programowania, możesz pracować jako junior w zakresach takich jak: frontend, backend, fullstack, a także możesz wyspecjalizować się w jednym języku lub technologii np.: C++, JAVA, PHP, C#, .NET, itp. 

Praca w IT dla początkujących czeka na tych, którzy mają opanowany fundament programistyczny, uniwersalny dla każdego języka, a ponadto specjalizują się w wybranym przez siebie zakresie. Tak się składa, że w przypadku Projektu “Przyszły Programista”, jako student masz możliwość nie tylko zdobyć ogólną wiedzę programistyczną, ale także właśnie – wybrać język lub technologię, w którym chciałbyś się wykwalifikować. Po tak gruntownym przygotowaniu i zbudowaniu atrakcyjnego portfolio, możesz śmiało rozpocząć karierę w branży IT lub zacząć wykorzystywać programowanie we własnej dziedzinie, tworząc aplikacje usprawniające pracę.

Działaj! 

Ostatnim, a zarazem najistotniejszym elementem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: “jak zacząć pracę w IT” jest DZIAŁANIE. Nie wystarczy czytać o tym, jak zostać dobrym programistą, jak dostać pracę w programowaniu i jak się go nauczyć. 

Praca w IT dla początkujących jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zacząć marzenia przekuwać w konkretne działania. Zatem, gdy marzysz o posadzie, która da Ci poczucie satysfakcji, realizację zawodową i stabilizację – ucz się programowania. Jeśli w drodze do celu chciałbyś mieć przewodnika-przyjaciela, który pomoże, podpowie i zmotywuje, gdy będziesz tego potrzebował – dołącz do Projektu “Przyszły Programista”, dzięki któremu krok po kroku zrealizujesz zamierzony plan! 

Jeśli: jesteś absolwentem studiów inżynierskich lub ścisłych, jesteś wytrwały, dokładny i cierpliwy, masz umiejętność logicznego myślenia – przejdź niezobowiązującą rekrutację już dziś i rozpocznij naukę, która doprowadzi Cię do posady marzeń. Wejdź na stronę rekrutacja.przyszlyprogramista.pl i wyślij CV w formularzu na dole strony. 

Praca w IT dla początkujących bez doświadczenia? To możliwe! Zdobądź ją razem z nami!