Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Jak zostać programistą od zera – wywiad wideo z absolwentem Projektu Przyszły Programista

Jak zostać programistą od zera i jak zdobyć zawód programisty? – tak często pytają osoby myślące o pracy w branży IT. Jeśli jesteś jedną z nich to dobrze trafiłeś, bo w tym artykule znajdziesz wywiad wideo z absolwentem Projektu Przyszły Programista. Bohater rozmowy wyjaśnia jak zostać programistą od zera oraz daje mnóstwo przydatnych wskazówek dla początkujących developerów.

Jak zostać programistą od zera – wywiad z absolwentem Projektu Przyszły Programista

Andrzej Guzowski (https://guzowskiandrzej.pl/) podobnie jak Ty zastanawiał się jak zostać programistą od zera. Efektem jego rozważań była decyzja o rozpoczęciu nauki programowania pod okiem mentorów z Projektu Przyszły Programista. Andrzej był wytrwałym i sumiennym studentem. Dzięki temu odniósł sukces i nadszedł w jego życiu wymarzony dzień, gdy został zawodowym programistą.

Przed rozpoczęciem nauki w Projekcie Przyszły Programista studiował chemię oraz górnictwo i geologię na Politechnice Śląskiej. Jednak postanowił szukać odmiennych dróg kariery zawodowej od tych jakie związane były z jego wykształceniem. Gdy zadawał sobie pytanie jak zostać programistą trafił na szkolenie z programowania stworzone przez Artura Nowakowskiego. Następnie wziął udział w dwuetapowej rekrutacji do Projektu „Przyszły Programista”. Ukończył ją z wynikiem pozytywnym, co było warunkiem, aby zostać studentem Projektu.

Gdy Andrzej pokazał, że jest dobrym kandydatem do Projektu przyszedł czas na naukę pod okiem mentorów. Podczas szkolenia Andrzej otrzymywał wsparcie od zespołu Projektu. Dzieliliśmy się z nim naszą ekspercką wiedzą jak zostać programistą. Dawaliśmy wartościowy, opisowy feedback, aby nauczyć mentalności profesjonalnych programistów. Naszym celem było, aby Andrzej nabył dobrych nawyków na przyszłość i po ukończeniu szkolenia świetnie odnalazł się w pracy programisty.

Jak zostać programistą od zera – wywiad z programistą PHP

Bohater wywiadu bardzo dobrze poradził sobie na naszym szkoleniu. Jego głównym mentorem był Artur Nowakowski, założyciel Projektu Przyszły Programista. Andrzej miał od niego wsparcie oraz od całego zespołu Projektu. Uważał nas za fachowców z wiedzą i doświadczeniem jak zostać programistą. Dlatego był spokojny, że z nami idzie we właściwym kierunku.

Absolwent Projektu Przyszły Programista zdobył pracę jako Junior PHP Developer w firmie Rubicon Controlling. W swojej pracy Andrzej programuje głównie w językach PHP i Javascript. Artur w wywiadzie zadał mu wiele ciekawych pytań. Z rozmowy między mentorem, a uczniem dowiesz się:

  • Na jakich stanowiskach Andrzej pracował przed rozpoczęciem przygody z programowaniem?
  • Jak to się stało, że zainteresował się tym jak zostać programistą?
  • Czego brakowało mu w jego poprzednich pracach?
  • Jak wyglądała rekrutacja do jego pierwszej pracy na stanowisko programisty?
  • Czy jest zadowolony z udziału w Projekcie Przyszły Programista?

Jak zostać programistą cenionym przez przełożonych

Istotnym elementem nabytym podczas nauki w Projekcie, który procentuje w pracy naszych absolwentów jest samodzielność. Mamy cel, aby nasi absolwenci potrafili bardzo sprawnie radzić sobie z rozwiązywaniem problemów programistycznych. Dlatego uczymy naszych studentów jak na własną rękę znajdować rozwiązania i naprawiać programy. Takie działanie w przyszłości po ukończeniu szkolenia zaowocuje Twoją ogromną samodzielnością w tworzeniu rozbudowanych aplikacji.

Jeśli pracując jako programista będziesz cechował się samodzielnością, wykonasz zadania bez proszenia kolegów z zespołu o pomoc. To wzbudzi do Ciebie szacunek przełożonych i współpracowników. Pokonanie wielu trudów po drodze do stworzenia w pełni działającego programu sprawi, że odczujesz satysfakcję i radość. W wywiadzie zobaczysz jak Andrzej ceni sobie to podejście, które wyniósł z Projektu Przyszły Programista. 

Więcej na ten temat Andrzeja dowiesz się z wywiadu. Kliknij w poniższy link i obejrzyj ciekawą rozmowę. Przyjemnego oglądania!

https://vimeo.com/612573817/ec23c8329e

Dołącz i Ty do fascynującego świata IT!

Spodobała Ci się historia jak zostać programistą na przykładzie Andrzeja? Chciałbyś zostać developerem i dołączyć do branży IT? Jesteś inżynierem lub absolwentem studiów ścisłych? Jeśli odpowiedziałeś 3xTAK, to możesz wziąć udział w rekrutacji do Projektu Przyszły Programista!

Jeśli przejdziesz rekrutację, a następnie wymagające szkolenie, to droga do świata IT stanie przed Tobą otworem! Wejdź teraz na stronę https://rekrutacja.przyszlyprogramista.pl a następnie wyślij swoje CV na dole strony w formularzu i przekonaj się czy nadajesz się na programistę!

Satysfakcjonujących Wyzwań!

Zespół Projektu „Przyszły Programista”

P.S.

Jeśli natomiast chcesz sprawdzić jak dobrym programistą mógłbyś być, to przejdź na stronę: raport.przyszlyprogramista.pl i pobierz darmowy raport, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Sprawdź – Jak dobrym programistą mógłbyś być!