Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Kursy programowania online czy warto w nie inwestować?

Kursy programowania online czy warto w nie inwestować? To pytanie przykuwa uwagę wielu spośród tych, którzy chcieliby zmienić zawód i rozpocząć karierę programisty. Jaką drogę do branży IT wybrać? 

kursy programowania online

Kursy programowania online czy samodzielna nauka? 

Coraz częściej słyszymy, że na rynku pracy brakuje dobrych programistów. Mówi się też, że zawód programista to najlepsze, czym można się dziś zajmować. Sporo jest w tym prawdy i pewnie wielu z nas chciałoby już dziś rozpocząć swoją karierę w branży IT…

Kiedy w głowie pojawia się myśl – “chcę zostać programistą”, już za chwilę pojawi się następna – “co zrobić, by nim zostać?”. Nic w życiu nie przychodzi za darmo – to jest pewne. Trzeba włożyć wiele pracy i wysiłku, by coś osiągnąć, by być kimś. Podobnie jest w nauce programowania – potrzeba dużo czasu, by zdobyć wiedzę wystarczającą, by znaleźć pierwszą pracę w IT. Jak zatem zacząć swoją przygodę z programowaniem? 

Samodzielna nauka programowania 

Pierwszą opcję, którą możesz wybrać na drodze do kariery programisty jest samodzielna nauka. Jest to ścieżka przede wszystkim dla tych, którzy mają w sobie taką siłę charakteru i na tyle dużo motywacji, by codziennie lub w wolnych chwilach znajdować czas, by samemu zdobywać wiedzę z zakresu programowania. To także ścieżka, która nie wymaga od ciebie dużych nakładów finansowych.

Jak to wygląda w praktyce?

Wiedza w internecie jest naprawdę łatwo dostępna, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła a to, czego potrzebujesz, szybko ukaże się Twoim oczom. Jeśli tak właśnie myślisz, to teraz wyobraź sobie, że chcesz rozpocząć naukę. Pewnie pierwsze co zrobisz, to zapytasz “Wujka Google”, by podpowiedział ci, jak nauczyć się programowania. Z pewnością zobaczysz bardzo wiele artykułów, które podpowiedzą Ci, co powinieneś zrobić. 

Potem pójdziesz o krok dalej i znajdziesz język programowania, którego chciałbyś się nauczyć, odszukasz darmowe kursy programowania online. Przerobisz dostępne szkolenie i nawet uda Ci się coś z niego nauczyć. Jednak, gdy zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej, poszukasz innych źródeł i możesz utknąć. Dlaczego? 

Przede wszystkim dlatego, że taki kurs na programistę, jakich wiele w internecie – nie ma jasno wytyczonej ścieżki – początku i końca, gdzie koniec to etap kiedy masz na tyle dużą wiedzę, doświadczenie i umiejętności, że możesz otrzymać pracę w branży IT. Zdarza się także, że szkolenia czy tutoriale są urwane w połowie – wówczas tym bardziej nie zdobędziesz kompletnej wiedzy umożliwiającej ci podjęcie zatrudnienia. Musisz zaczynać od nowa poszukiwania miejsca, gdzie nauczysz się programowania. I tak wkółko. 

Praktyka czyni mistrza

Trzeba też zauważyć, że w nauce programowania niezwykle istotne jest, byś świeżo zdobytą wiedzę teoretyczną od razu przekuwał na praktykę, czyli tworzył jak najwięcej programów. W końcu praca programisty nie polega na tym, żebyś rzucał programistycznymi definicjami, ale będą płacić Ci za to, że napiszesz kod zgodny z odpowiednimi zasadami i wzorcami projektowymi w określonym języku. Zatem wyobraź sobie, że uczysz się samodzielnie. Na podstawie zdobytej wiedzy, próbujesz napisać aplikację i okazuje się, że nie idzie Ci najlepiej. Nie wiesz, gdzie popełniasz błąd. 

W tym momencie samodzielnej nauki, możesz się porządnie sfrustrować. Próbujesz różnych sposobów, by udało Ci się wykonać wybrane przez Ciebie zadanie, bezskutecznie. Pewnie przydałaby Ci się doświadczona osoba, która pokazałaby Ci, w którym momencie popełniłeś błąd i jak nie popełniać go w przyszłości, by napisany przez Ciebie kod był jak najlepszy. Oszczędź sobie czasu i nerwów – poszukaj mentora. Może nim być np. twój znajomy, który zajmuje się programowaniem lub doświadczony programista, który stanie się Twoim nauczycielem. 

kurs na programistę

Mentor – osoba, która wskaże Ci drogę 

Nauka w towarzystwie mentora to zdecydowanie lepsza droga do kariery w branży IT niż samodzielne kształcenie. Przede wszystkim dlatego, że nie będziesz zdany tylko na siebie i swoje wybory. Będziesz mógł się skonsultować i liczyć na feedback. Jednak, gdy będziesz chciał poszukać przewodnika do świata programowania, niekoniecznie kieruj się tym, jak wysokie ma on kompetencje zawodowe i jak duże doświadczenie w pracy programisty. Zwróć raczej uwagę na to, czy ma on zdolności nauczycielskie – wbrew pozorom niewiele osób potrafi dobrze uczyć innych.

Pamiętaj jednak, że wasza współpraca będzie jednym, wielkim eksperymentem. Tak naprawdę oboje będziecie na bieżąco tworzyć i testować na Tobie program nauki. To może powodować, że skuteczność twojej edukacji będzie znacznie mniejsza i bardziej czasochłonna, niż mogłaby być, gdybyś zapisał się na konkretny i sprawdzony kurs na programistę. Najlepiej taki, który jest rozwijany i ulepszany przez kilka lat. Do tego jak będziesz chciał uczciwie wynagrodzić swojego kolegę za jego pomoc, to musisz wziąć pod uwagę fakt, że może on zarabiać nawet 200 zł za godzinę pracy.

Potrzebna wiedza w jednym miejscu!

Zatem jakie jest najlepsze miejsce do nauki? To zdecydowanie szkoła programowania “Przyszły Programista”, która ma sprawdzony program nauczania, dopasowany do osób w różnym stopniu zaawansowania. Przechodząc przez szkolenie, dostaniesz do napisania programy idealnie dostosowane do Twojego poziomu umiejętności. Wiedza będzie uporządkowana, a Ty będziesz mógł spokojnie iść przez kolejne etapy nauki, będąc pewien, że na końcu Twoje kompetencje będą wystarczające, aby otrzymać pierwszą pracę w branży IT.

Kiedy zainwestujesz swoje pieniądze w kurs na programistę, potrzebną wiedzę z pewnością będziesz miał w jednym miejscu. Idziesz szlakiem, przetartym przez innych kursantów, co z pewnością spowoduje, że szkolenie będzie w stu procentach dostosowane do potrzeb coraz bardziej wymagającego rynku pracy. W szkole programowania “Przyszły Programista” na bieżąco udoskonalamy swój program, byś jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej mógł się uczyć. 

Indywidualne podejście do studentów 

Warto dodać, że kurs  na programistę poza udostępnionymi, uporządkowanymi materiałami, ma także do zaoferowania indywidualne podejście do uczestników. Zostaniesz dodany do zamkniętego forum, gdzie będziesz miał możliwość skonsultować swoje wątpliwości i problemy z innymi uczestnikami lub na każdym etapie będziesz mógł otrzymać odpowiedź na każde, nurtujące Cię pytanie. Do napisanych przez Ciebie programów dostaniesz szczegółowy feedback, z którego dowiesz się jakie popełniłeś błędy i jak sprawić, by Twój kod stawał się lepszy. Dzięki temu z każdym kolejnym zadaniem, będziesz robił postępy!

W Projekcie “Przyszły Programista” każda osoba uczestniczy na własnych warunkach. Oznacza to, że nasz kurs dostosowany jest do osób, które pracują, mają dzieci. Czas nauki jest indywidualny –  to Ty decydujesz kiedy, gdzie i z jaką intensywnością się uczysz. To my dostosowujemy się do Ciebie, nie na odwrót. Możesz poświęcić godzinę dziennie na naukę, pół godziny, a nawet kilka godzin i wówczas ukończysz kurs na programistę znacznie szybciej niż inni – wszystko zależy od Twoich możliwości. 

Nasz kurs skonstruowany jest w taki sposób, że nigdy nie będziesz miał zaległości. Nie musisz nadrabiać, gdy w danej chwili nie możesz się uczyć. W trakcie szkolenia możesz zrobić sobie przerwę, np. w przypadku zdarzeń losowych lub gdy tego potrzebujesz. Nasi mentorzy będą czekać na Twój kolejny krok. Dostępne materiały nagle nie wygasną i są dla Ciebie dostępne do momentu, gdy znajdziesz pracę w branży IT. 

Kursy programowania online z gwarancją pracy

Najkorzystniejszą, a zarazem najskuteczniejszą opcją nauki programowania z pewnością są kursy programowania online. Wyobraź sobie, że jest weekend lub przychodzisz zmęczony po pracy i chcesz odpocząć w domowym zaciszu, a tymczasem musisz jechać na stacjonarny kurs na programistę! To może być naprawdę wyczerpujące… A teraz pomyśl, jak wiele ułatwi ci fakt, że całą naukę programowania możesz odbyć ze swojego domu. To ty wybierasz gdzie i kiedy się uczysz, a przy tym nie tracisz motywacji, bowiem w każdej chwili możesz liczyć na dobre słowo mentorów! 

Pewnie teraz zastanawiasz się, czy idealne miejsce do nauki programowania w ogóle istnieje? Tak się składa, że taką przestrzenią z pewnością jest Projekt Przyszły Programista! To szkoła programowania skierowana głównie dla absolwentów studiów inżynierskich lub ścisłych, którzy chcą skutecznie wejść do branży IT z przygotowaniem merytorycznym na poziomie absolwentów dobrych uczelni informatycznych. Szkolenie to da Ci kompleksową i holistyczną wiedzę z zakresu programowania. Co więcej, program nauki udoskonalany jest od 2014 r., dlatego kupujesz pewność, że jest on sprawdzony i przetestowany przez wiele osób.

Kursy programowania czy warto w nie inwestować pieniądze? 

Czy warto inwestować w kursy programowania online? Zdecydowanie tak! Jeśli jesteś osobą, która szanuje swoje pieniądze i czas, chce się rozwijać i szuka nowej ścieżki zawodowej, a jednocześnie skończyłeś studia inżynierskie bądź ścisłe… To najlepsza opcja by szybko i skutecznie nauczyć się programowania.

Zainteresowany? Zostań programistą już dziś razem z nami i na własnej skórze dowiedz się, jaki jest najlepszy kurs na programistę ! Przejdź niezobowiązującą rekrutację i dołącz do Projektu Przyszły Programista.

Satysfakcjonujących wyzwań!

Zespół Projektu “Przyszły Programista”