Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Relaks po pracy. 5 sposobów na to, jak się zrelaksować!

12 sierpnia to Dzień Pracoholizmu – to dobry moment, by spojrzeć na swoją codzienność i sprawdzić, czy osiągnąłeś życiowy work-life balance. Jeśli nie lub nie do końca, mamy dla Ciebie pięć propozycji, jak się zrelaksować po pracy! 

relaks po pracy fot. Pexels

Relaks po pracy – mamy na to kilka sposobów! Nawet jeśli pracoholizm nijak ma się do twojej codzienności (to dobrze!), warto znać kilka pomysłów na to, jak zrelaksować się po pracy. W końcu w każdym zawodzie bywają lepsze i gorsze chwile, które trzeba odreagować. Tym bardziej, że większość z nas każdego dnia ma do czynienia z przebodźcowaniem, przeładowaniem informacjami zarówno w pracy, jak i poza nią. Zobacz, jak możesz się zrelaksować! 

Sport to zdrowie

Nie ma nic bardziej relaksującego od aktywności fizycznej. Nawet ci, którzy niezbyt lubią sport, często zwracają uwagę jak ważnym jest, by na chwilę zająć głowę ćwiczeniami. Jak się zrelaksować w taki sposób? Wówczas musisz skupić się na poprawnym wykonywaniu określonej czynności, a może na pracy zespołowej – w zależności od tego, jaką dyscyplinę wybierzesz. 

Nie ćwicz pod przymusem, zrób to z przyjemnością! Aktywność powinna dać ci satysfakcję i masę endorfin, które sprawią, że danego dnia zapomnisz o zawodowych zmartwieniach. Wybierz taki sport, który lubisz, w którym dobrze się czujesz. Mogą to być ćwiczenia grupowe, wyjście na siłownie czy zespołowa gra w siatkówkę, piłkę nożną. Możesz też postawić na inny rodzaj ruchu  – pół godziny jogi w domowym zaciszu, a może nordic walking po lesie lub ćwiczenia z trenerem na YouTube. 

Pamiętaj, sport to zdrowie! Ćwicz dla własnego komfortu psychicznego, ale także po to, by jak najdłużej zachować witalność. Już 2-3 treningi w tygodniu powinny sprawić, że nabierzesz dystansu do codzienności i poczujesz się zrelaksowany po pracy! 

Relaks po pracy to czas spędzony z bliskimi 

Nie ulega wątpliwościom, że najlepszym sposobem na relaks jest czas spędzony z drugim człowiekiem, a szczególnie z tym, który wiele dla ciebie znaczy. Gdy czujesz, że jesteś spięty, masz dość pracy na dany dzień – wygadaj się bliskim! Idźcie na obiad, kawę, piwo czy spacer. Wymieńcie się doświadczeniami, z pewnością poczujesz ulgę, gdy zostaniesz zrozumiany. 

Jeśli nie czujesz się dobry w zwierzeniach i nie chcesz szczerej rozmowy, możesz postawić na zwykłe spotkanie, wspólną aktywność, którą lubicie. Możecie iść do knajpy na coś pysznego, albo na kręgle, bilard, basen, a możecie też postawić na domową posiadówkę przy planszówkach. 

Może się zdarzyć, że po pracy nie będziesz miał sił, by gdziekolwiek wychodzić. Są i takie dni, że najlepiej zostać w domu i nie robić kompletnie nic. Wtedy możesz postawić na oglądanie filmu czy serialu z rodziną, 

Odpocznij od komputera

Jeśli Twoja praca zmusza Cię do siedzenia przy biurku, gdy wracasz do domu – zrezygnuj z ciągłego korzystania z telefonu, komputera czy telewizora. Daj odpocząć swoim oczom po całym dniu wpatrywaniu się w ekran! 

Relaks po pracy to przede wszystkim odpoczynek od tego, czym się zajmujesz. Dlatego wieczorami – w wolnym czasie, zamiast scrollować Instagrama czy Facebooka albo czytać o kolejnych, światowych katastrofach na portalach internetowych, przeczytaj dobrą książkę, która sprawi, że twoje oczy odpoczną, a ty przeniesiesz się do zupełnie innego świata, do którego zaprosi cię wybrana przez ciebie pozycja. 

Jeśli nie lubisz czytać lub obecnie nie masz na to ochoty, zagraj w planszówki z bliskimi, wyjdź na spacer czy posłuchaj muzyki. Jeśli te opcje też nie wchodzę w grę z jakichś powodów, jeśli masz możliwość – postaw na drzemkę. Przerwa na sen sprawi, że zregenerujesz siły, nabierzesz dystansu i… zrelaksujesz się! 

Pracujesz po to, aby żyć, a nie na odwrót 

Relaks po pracy z pewnością zapewni ci przekonanie, że praca jest tylko częścią twojego życia (dużą częścią, jednak nie najważniejszą). Twoja aktywność zawodowa nie może być jedynym celem i priorytetem każdego dnia. 

Abyś mógł “wylogować się z pracy”, dobrze byłoby, żebyś danego dnia skończył wszystkiego obowiązki, które sobie zaplanowałeś. Ludzki umysł nie lubi niedokończonych zadań. Dlatego, jeśli nie sfinalizujesz tego, co zacząłeś, w głowie możesz odczuwać lekki niepokój. Abyś nie musiał tego doświadczyć wystarczy tak  zaplanować pracę, żeby wszystkie zadania na dany dzień zostały zakończone. Nie zabieraj się za nowe obowiązki, gdy zaraz masz wychodzić do domu. Jeśli są problemy, których nie da się rozwiązać jednego dnia – podziel je na mniejsze cele, które będziesz sobie po kolei rozwiązywał. Dzięki temu z pracy wyjdziesz ze świeżą głową, nastawiony na relaks! 

jak się zrelaksować

Odkryj w sobie nową pasję! 

Ostatnim, a zarazem najciekawszym sposobem na to, jak się zrelaksować po pracy jest odkrycie w sobie nowych pasji! Poświęcenie czasu na naukę, zdobywanie nowych umiejętności, albo wysiłek włożony w hobby to naprawdę dobry sposób na relaks! Zainteresowania są czymś, co wprowadza człowieka w zupełnie inny świat i pozwala na odstresowanie, a w dodatku sprawia, że w życiu pojawiają się kolejne cele. Pasja może być związana ze wszystkim – dosłownie. 

Jeśli jeszcze nie masz w sobie pasji, a chciałbyś, aby mogła być nią także twoja praca, to mamy dla ciebie pewną propozycję… Połącz przyjemne z pożytecznym i odkryj w sobie pasję programowania razem z nami! Jeśli nie jesteś obecnie zadowolony ze swojej pracy, nie podobają ci się warunki, masz dość, albo po prostu – szukasz swojej życiowej drogi, spróbuj swoich sił w branży IT! 

Relaks po pracy? To możliwe! Odpocznij i poświęć każdego dnia godzinę na naukę programowania razem z nami i zdobądź pracę w IT już dziś! Zostań jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy czyli… programistą! Rozbudź w sobie pasję, która da ci niezwykłą, zawodową satysfakcję. Weź udział w rekrutacji do Projektu Przyszły Programista już dziś!