Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Szkoła Programowania online “Przyszły Programista”

Szkoła programowania online to doskonały sposób, by zmienić ścieżkę zawodową. Jeśli szukasz możliwości, by rozpocząć karierę w IT, spróbuj swoich sił i wybierz najlepszą szkołę programowania!

szkoła programowania online fot. Scott Graham/Unsplash

Przychodzą czasem takie chwile, gdy myślisz, że w Twoim życiu zawodowym nic lepszego się już nie przytrafi. Dotarłeś do miejsca, gdzie poznałeś realia swojej branży i czujesz, że szanse na podwyżki i awanse są marne. W pracy chciałbyś mieć możliwość rozwoju, większe zarobki i komfortowe warunki. Gdy już wiesz, że ciężko będzie Ci to osiągnąć, być może w Twojej głowie pojawi się myśl o wyjeździe za granicę, gdzie doceniają pracowników z takim wykształceniem i doświadczeniem, jakie masz Ty. 

Kończysz teraz studia inżynierskie i czujesz, że ten kierunek to nie jest droga dla Ciebie? Im dłużej poznajesz daną dziedzinę, specyfikę przyszłej pracy, tym bardziej możesz stwierdzić czy się w tym odnajdujesz. Może teraz pomyślisz, że studia były dla Ciebie straconym czasem, że już pora szukać innych możliwości.

W takich przypadkach, zanim przyjdą do Twojej głowy myśli np. o wyjeździe za granicę… Pomyśl o takim ruchu, który nie będzie wymagał od Ciebie drastycznych, życiowych zmian. Takim krokiem z pewnością jest zapisanie się do szkoły programowania, która pozwoli Ci zdobyć zawód przyszłości. W końcu branża IT to jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin w Polsce i na świecie!

Szkoła programowania jak ją wybrać? 

Kiedy przemyślisz sprawę i zrozumiesz, że nauka programowania to najlepsza inwestycja w pracę marzeń, musisz poszukać odpowiedzi na kolejne pytanie. Jaką szkołę wybrać? Wbrew pozorom nie jest łatwo zdecydować się na tę jedyną, która od A do Z przeprowadzi Cię przez proces poznawania świata programowania. 

Wpisałeś w wyszukiwarkę tę frazę, a Twoim oczom w większości ukazały się reklamy poszczególnych kursów. Tymczasem Ty nie chcesz kolejnej promocji, a konkretnej podpowiedzi, jaka jest najlepsza szkoła programowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, którymi powinieneś się kierować przy wyborze.   

najlepsza szkoła programowania fot. Emile Perron/Unsplash

Tryb nauki 

Ile czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić na naukę programowania? To jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie kursu. Tak naprawdę, jeśli chodzi o tryb nauki, masz do wyboru trzy drogi. Jakie?

Zajęcia stacjonarne w grupach 

Szkoła programowania może oferować lekcje stacjonarne w grupach. Polega to mniej więcej na tym, że Twój czas zdobywania wiedzy podzielony jest na dwie części. W weekend uczestniczysz w wykładach grupowych w sali, gdzie poznajesz teorię. Natomiast w tygodniu poświęcasz czas na przyswajanie wykładowej wiedzy i odrabianie zadań domowych, które następnie będą wyrywkowo omawiane na następnych zajęciach. 

Jeśli pracujesz, to ucząc się w takim trybie, nie będziesz miał zbyt wiele czasu dla siebie, rodziny czy przyjaciół. Praca i nauka zajmą Ci cały dostępny czas, co na dłuższą metę może być bardzo wyczerpujące. Pomyśl, jak ogromne zmęczenie może przyjść, gdy właściwie każdego dnia, siedem dni w tygodniu, przez wiele miesięcy, przez dzień ogarniasz zobowiązania związane z pracą, wieczorami odrabiasz zadania domowe i uczysz się, a weekendy spędzasz na wykładach. To naprawdę bardzo duży wysiłek fizyczny i psychiczny. Tym bardziej, jeśli masz rodzinę i dzieci. Wówczas weekendowa edukacja pomiędzy zawodowymi obowiązkami może być wręcz niemożliwa. 

Natomiast są pewne plusy nauki stacjonarnej w grupach. Przede wszystkim masz bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami szkolenia, co może powodować, że będziecie się wzajemnie motywować i wspierać, a także wymieniać się doświadczeniami i notatkami. Natomiast, gdy jest was kilkoro, uwaga nauczyciela nie skupi się tylko na Tobie musi on podzielić ją na wszystkich uczestników. Dlatego niektóre informacje mogą Ci umknąć. Dodatkowo, możesz nie czuć się swobodnie, zadając kolejne pytania w obawie, że nauczyciel uzna, iż opóźniasz naukę innym i zaproponuje Ci rozstanie się z ich szkołą. Pamiętaj także, że tempo nauki zawsze dostosowane jest do osób najsłabszych w grupie. To może być frustrujące dla tych, którzy szybciej przyswajają materiał, są ambitni i chcą jak najszybciej zdobyć wiedzę i wyruszyć w drogę do pracy marzeń w IT. 

Bootcampy 

Drugą opcją są kursy online, tzw. bootcampy, gdy to Ty decydujesz, kiedy w tygodniu będziesz uczył się zadanego materiału, który musisz przerobić do określonego deadlinu. Dzieje się tak, gdyż okres trwania szkolenia jest z góry określony i narzucony Tobie. W takim przypadku obszar wiedzy musisz przerobić we wskazanym terminie, inaczej narobisz sobie zaległości. Mentor dostępny jest dla Ciebie tylko i wyłącznie w sprecyzowanych w tygodniu godzinach. Jeśli chcesz się skonsultować musisz połączyć się z nim w konkretnym terminie. Gdy cokolwiek Ci wypadnie, będziesz musiał czekać do następnych, możliwych konsultacji. 

Wyobraź sobie, że nagle zdarzy się jakaś sytuacja losowa, na którą nie będziesz miał wpływu zachoruje Ci dziecko, będziesz miał wyjazd służbowy lub po prostu będziesz się źle czuł. Co wtedy? Wówczas nie zdążysz przerobić zadanego materiału w odpowiednim terminie. Grupa pójdzie dalej i wtedy w Twojej głowie pozostanie wielka luka, która może okazać się problemem w przyszłości, gdyż przez nią nie będziesz mógł dobrze zrozumieć kolejnej partii wiedzy.

Bootcampy trwają sprecyzowany czas i zakładają, że w tym konkretnym okresie zdobędziesz pełną wiedzę z danego zagadnienia. W tym wariancie nie możesz pozwolić sobie na chwilę oddechu, dlatego będziesz musiał zrobić wszystko, by na bieżąco realizować harmonogram założony w kursie. Gdybyś materiał mógł rozłożyć w czasie wtedy z pewnością dałbyś sobie radę z jego ilością, a zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy poszłoby Ci zdecydowanie sprawniej! 

Nauka online i indywidualne podejście 

Ostatnia, a zarazem najlepsza opcja dla osób, które ukończyły już studia, pracują i mają swoje rodziny polega na tym, że to Ty w pełni decydujesz, kiedy się uczysz i Ty patrząc na swoją aktualną sytuację życiową, sam określasz deadline do kiedy przerobisz zadany materiał. Oznacza to, że działasz w swoim tempie, nikt Cię nie pospiesza, ani nie masz widma wygaśnięcia dostępów do szkolenia. Możesz uczyć się godzinę dziennie, dwie, a nawet osiem dokładnie tyle, ile życie pozwoli. Zatem, gdy zdarzy się jakaś sytuacja losowa, zmęczy Cię regularna nauka, będziesz mógł zrobić sobie przerwę, a mentor będzie czekał na Twój kolejny krok. 

Ważne, byś mógł wydłużyć kurs, uczyć się tyle, ile możesz i kontaktować się z mentorem na każdym etapie, gdy tego potrzebujesz. Niezwykle istotne przy wyborze szkoły programowania jest to, abyś miał wystarczającą ilość czasu na dokładne przerobienie materiału, jego dobre zrozumienie i na przekucie świeżo zdobytej wiedzy na praktykę w postaci napisania programów. Dodatkowo, najlepszy progres zrobisz wtedy, gdy do każdego Twojego kodu otrzymasz dokładny, spersonalizowany feedback. Dowiesz się z niego: co zrobiłeś dobrze, a co możesz zrobić lepiej i dlaczego te rozwiązania są lepsze. Ważne jest również to, abyś mógł zadać każde nurtujące Cię pytanie bez obawy, że nauczyciel uzna, iż opóźniasz grupę i zaproponuje Ci, rozstanie się z wybraną przez Ciebie szkołą.

Bądź panem swojego czasu! 

Zatem, jeśli szanujesz swoje pieniądze i czas, a w dodatku lubisz być traktowany w sposób prawdziwie indywidualny to opcja zdecydowanie dla Ciebie. Kiedy tylko możesz, masz możliwości i chęć, odpalasz komputer, siadasz wygodnie w domowym zaciszu i działasz! W swoim tempie, bez pośpiechu i presji realizujesz poszczególne etapy szkolenia. Odrabiasz zadania domowe wtedy, kiedy pozwoli Ci na to sytuacja życiowa, a mentorzy będą sprawdzali Twój gotowy kod i będą nagrywać dla Ciebie wyczerpujący, spersonalizowany feedback, byś mógł najbardziej skutecznie się uczyć i wyciągać wnioski ze swoich błędów. Brzmi jak doskonała szkoła programowania online? Owszem! Dlatego, jeśli masz rodzinę, dzieci, cenisz czas dla siebie, nie lubisz presji, chciałbyś być panem swojego czasu  — postaw właśnie na to, najlepsze rozwiązanie!

szkoła programowania fot. AltumCode/Unsplash

Najlepsza szkoła programowania online 

Zastanawiasz się czy istnieje takie miejsce, które da Ci pełny komfort nauki programowania, możliwość indywidualnego rozwoju, wsparcie oraz gwarancję pracy? Poznaj Projekt Przyszły Programista! Kierując się kryteriami, o których wcześniej wspomnieliśmy, to miejsce, gdzie uczysz się samodzielnie i w swoim tempie. Możesz kurs przerobić w pół roku, rok, a nawet dwa lata jeśli takie są Twoje możliwości czasowe. Jeśli będziesz tego potrzebował możesz zrobić sobie przerwę w szkoleniu bez obaw, że wygaśnie Twój dostęp do kursu. Wrócisz do przerabiania szkolenia wtedy, gdy będzie to możliwe.

Uczysz się w domowym zaciszu i zawsze możesz liczyć na wsparcie mentora w postaci wymiany maili, wideorozmowy, czy filmu z feedbackiem. Sprawimy, że zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu programowania poznasz różne języki, technologie, a następnie będziesz miał okazję się wyspecjalizować w tym, który najbardziej polubisz i którego będą potrzebowali pracodawcy w Twojej miejscowości. To sprawi, że zdobędziesz wiedzę taką, jaką mają absolwenci dobrych studiów informatycznych. Dodatkowo jesteśmy z Tobą do momentu, gdy znajdziesz pracę w branży IT, gdyż elementem kończącym szkolenie jest moment kiedy otrzymasz satysfakcjonującą Cię pracę w branży IT, a nie data w kalendarzu, jak w innych szkołach.

Szkoła programowania online czy to droga dla Ciebie? 

Szkoła programowania to szansa, by odkryć w sobie nowe pasje. Zatem jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, zdobyć nowy zawód, który da Ci spełnienie, stabilność finansową i poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo chcesz podjąć nowe wyzwanie to droga właśnie dla Ciebie. Jeśli masz w sobie cierpliwość, dokładność i wytrwałość i jesteś absolwentem studiów inżynierskich lub ścisłych, spróbuj swoich sił. Weź udział w niezobowiązującej rekrutacji do Projektu i rozpocznij swoją przygodę z programowaniem! 

Rekrutacja do Projektu tutaj >>>

A jeśli wciąż nie masz w sobie pewności, że programowanie to profesja dla Ciebie… Zanim podejdziesz do rekrutacji, sprawdź, jak dobrym programistą mógłbyś byćPobierz raport, który dla Ciebie przygotowaliśmy i dowiedz się, czy masz dobre cechy, aby zostać programistą! 

Raport do pobrania tutaj >>>