Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×


Test predyspozycji na programistę

Test predyspozycji na programistę jest pomocny, jeśli szukasz sposobu sprawdzenia swoich kompetencji do pracy w IT. W tym artykule pokazujemy z czego składa się test na rekrutacji do Projektu „Przyszły Programista”. Czy faktycznie da Ci pewność, że nadajesz się na programistę? Dlaczego nasz test jest mocno oryginalny i kiedy najlepiej do niego podejść? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

test predyspozycji na programistę

Test predyspozycji IT – czy powinieneś go wykonać?

Sprawdzenie własnych umiejętności jest kluczowe do zyskania pewności, że możesz uczyć się programowania i odnosić w tym sukcesy. Jest to ważne tym bardziej, jeśli robisz to z myślą o pracy komercyjnej. Test może potwierdzić, że nadajesz się do IT. Jeśli osiągniesz pozytywny wynik będziesz bardziej pewny siebie. Zyskasz przekonanie, że masz duże szanse na spełnienie się jako twórca oprogramowania. Natomiast zanim wykonasz test, wcześniej możesz sprawdzić, czy posiadasz odpowiednie cechy charakteru do pracy w tym zawodzie. Dowiesz się tego z naszego specjalnego raportu. Przekonasz się jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat na programistę. Następnie możesz przejść do testu predyspozycji na programistę na bezpłatnej i niezobowiązującej rekrutacji do Projektu „Przyszły Programista”.

Test predyspozycji na programistę – zanim do niego podejdziesz?

Na początku możesz pobrać raport ze strony: raport.przyszlyprogramista.pl. Dzięki niemu przekonasz się jak dobrym programistą mógłbyś być. Z raportu dowiesz się, czy posiadasz odpowiednie cechy do bycia developerem. Będzie to odpowiedzialny wstęp do wykonania konkretnego testu predyspozycji IT na rekrutacji do Projektu „Przyszły Programista”.
Gdy pobierzesz raport otrzymasz dodatkowo pełne przydatnej wiedzy materiały edukacyjne. Damy Ci dostęp do wywiadów wideo z programistami, którzy od niedawna pracują w branży IT. Dzięki temu doskonale poznasz obecną sytuację na rynku pracy odnośnie junior developerów.

Z czego składa się test predyspozycji IT w Projekcie “Przyszły Programista”?

Od 2015 r. prowadzimy ProjektPrzyszły Programista„. Kandydaci do Projektu biorą udział w bezpłatnej i niezobowiązującej rekrutacji do szkolenia z programowania z gwarancją zatrudnienia oraz z programem opieki nad początkującymi programistami. Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Na początku wykonuje się test predyspozycji do programowania. Jednak nie jest to jak mogłoby się wydawać typowy test z możliwością wyboru odpowiedzi A, B, C i D. Opracowaliśmy solidny sprawdzian kompetencji, który daje miarodajne wyniki.

W pierwszym etapie rekrutacji wykonasz test predyspozycji do pracy w IT. Zweryfikujemy, czy posiadasz odpowiednie umiejętności do bycia developerem. Zaczniemy od sprawdzenia znajomości matematyki. Robimy to, ponieważ chcemy mieć pewność, że znasz ją na takim poziomie, aby pisać większość programów. Chcemy poznać Twój potencjał analityczny oraz jak radzisz sobie z obsługą komputera wykonując obliczenia w programie Excel. Zbadamy również znajomość języka angielskiego, który jest językiem „ojczystym” wszystkich programistów. Jest niezbędny do pisania kodu, czytania dokumentacji oraz korzystania z materiałów edukacyjnych, których jest wiele właśnie w tym języku.

test predyspozycji programista

Test kompetencji programisty oprócz sprawdzenia konkretnych umiejętności składa się z ankiety z pytaniami otwartymi. Pytamy o edukację, sukcesy na tym polu oraz projekty, z których jesteś najbardziej dumny. Zbadamy jakie kierują Tobą motywacje oraz przeanalizujemy Twoje doświadczenie zawodowe. Zapytamy również o pasje, aby zobaczyć, czy oprócz programowania łączą nas wspólne hobby. Już sam charakter Twoich odpowiedzi pozwoli nam poznać Twój zapał, osobowość oraz czy jesteś osobą dokładną i terminową. Będziemy również wiedzieć, czy możemy zbudować przyjacielską relację. Jesteśmy przekonani, że każdy detal ma wpływ na to jakim będziesz programistą oraz jak będzie się nam współpracować. Dzięki rozbudowanym pytaniom damy Ci najlepszy feedback, czy będziesz dobrym programistą i czy możemy nauczyć Cię programowania.

Na drugim etapie rekrutacji zajmiemy się pisaniem programów. Otrzymasz lekcję w formie bezpłatnego webinarium, w którym wytłumaczymy na czym polega programowanie. Natomiast na końcu otrzymasz wyzwanie programistyczne. Częścią testu predyspozycji IT będzie zatem zadanie stworzenia programu. Ma to na celu sprawdzić czy masz zadatki na swego rodzaju programistyczne myślenie. Będziesz mógł napisać użyteczny program na podstawie pseudokodu. Tym samym przekonasz się jak wartościowa i ułatwiająca życie ludziom jest praca programistów. Po tym otrzymasz feedback, w którym podsumujemy Twoje odpowiedzi. Następnie będziesz mógł zdecydować, czy próbować dostać się do IT, czy może poszukać odmiennych dróg rozwoju zawodowego.

Dla kogo jest nasz test predyspozycji IT?

Projekt „Przyszły Programista” kierujemy do absolwentów kierunków inżynierskich lub ścisłych. Jednak, jeśli nie masz takiego wykształcenia również możesz sprawdzić swoje umiejętności. Jeśli poprawnie wykonasz zadania rekrutacyjne zyskamy pewność, że posiadasz odpowiednie umiejętności do bycia programistą.

Sprawdź się

Zastanawiasz się, czy pasuje do Ciebie zawód programisty? Chciałbyś sprawdzić, czy masz cechy, które predysponują Cię do wykonywania tego zawodu? Chciałbyś zyskać pewność, że masz potencjał, aby rozwijać się  w branży IT? Jeśli tak, to pobierz najpierw darmowy raport ze strony: https://raport.przyszlyprogramista.pl/ i sprawdź, jak dobrym programistą mógłbyś być.